KARIN GERME

Vücut germe; hızlı kilo alıp verme, doğumlar gibi sebeplerle karın bölgesi diriliğini yitirdiği durumlarda fazlalık olan sarkmış derinin alınması işlemidir. Bu fazlalık deri ne kadar spor ve diyet yaparsanız yapın düzelmeyen bir durumdur. Fazlalık olan deri alınırken kısmen çatlaklar da alınmış olacağından çatlakların giderilmesinde tek radikal işlem karın germedir. Fakat karın germeyi çatlak tedavisi olarak nitelendirmek yanlış olur.

İşlem yaklaşık olarak 2 saat sürer, hasta 2 gece hastanede kaldıktan sonra taburcu edilir. Dikişler kendinden eriyen olduğu için 5 gün sonra kontrolde sadece bir pansuman yapılır ve hasta günlük yaşantısına döner. Dikişler bikini bölgesinin içinde kalacak şekilde olduğundan hastayı rahatsız eden bir iz olmaz.

Bazı hastalarda karın germe işlemi tek başına yeterli olmaz, bel ve karın arasında bir uyum olması gerektiğinden beraberinde liposakşın işlemi de yapılabilir.

YAĞ ALMA (LİPOSAKŞIN)

Vücudun bazı bölgelerindeki yağlanma ne kadar spor ve diyet yapasanız yapın gitmeyebilir. Bu tip yağlanmalarda vücudu şekillendirmek için yapılan işleme liposakşın adı verilir. Liposakşında ince kanüller ile işlem yapıldığından vücutta herhangi bir dikiş izi ve yara olmaz. Baştan aşağı gıdı, kol, bel, sırt, karın, bacak ,basen ,pubik bölge gibi bölgelere liposakşın uygulanabilir.

Hastaların en çok karıştırdığı durumlardan bir tanesi LİPOSAKŞIN KİLO VERME İŞLEMİ DEĞİL, VÜCUT ŞEKİLLENDİRME İŞLEMİDİR..! Obez sayılabilecek bir hastanın liposakşın operasyonu olarak zayıflayabileceği düşüncesi son derece yanlıştır. Belli bir kilonun üzerindeki hastalara uygulanması sakıncalı olabilir.
İşlem süresi yapılan bölgeye ve anestezi durumuna göre farklılık gösterir. Bazen bir ya da iki bölge işlemlerde lokal anestezi hastanın tercihine göre uygulanabilir. İşlem sonrası aynı gün ayağa kalkmak mümkündür. Bir ya da iki gece hastanede kalan hasta 3. Gün kontrole geldikten sonra günlük yaşantısına devam edebilir.

KOL GERME

Zamanla kol bölgesindeki sarkmalar özellikle kadınları sosyal olarak çok rahatsız eden bir durumdur. Yaklaşık 1 saatlik bir işlem ile diriliğini yitirmiş olan fazlalık deri kesilerek yapılan bir işlemdir kol germe. Dikişler kendiliğinden eriyen ve zamanla belli belirsiz hal alan koltuk altına yakın bir hattadır .İşlemin yapıldığı gün hasta taburcu olabilir, genelde ağrısız bir işlemdir. 3. gün kontrolde dikiş alınmaz ,sadece muayene yapılır ve hasta günlük yaşantısına döner.

BACAK ESTETİĞİ

Bacak estetiği genellikle çarpık bacakların düzeltilmesi ya da bacakların vücudun diğer bölümlerine oranla zayıf kalmasından dolayı düzeltilmesi ve dolgunlaştırılması adına yapılan işlemlerdir.

  • BACAK YAĞ ENJEKSİYONU

Genellikle karın bölgesinden alınan yağların bacakta şekil bozukluğu olan yerlere eklenerek eksikliğin tamamlanması işlemidir. KALICI BİR YÖNTEMDİR.

  • HAZIR DOLGU İLE YAPILAN BACAK İÇİ ENJEKSİYON

Steril ortam koşullarında genellikle lokal anestezi ile yapılan ağrısız acısısz bir yöntem olup kalıcılığı 5-7 yıl arasıdır.

  • SİLİKON İLE YAPILAN BACAK ESTETİĞİ

Kalıcı bir yöntemdir, belirli aralılar ile değiştirilmesi ya da çıkarılması gerekmez.

KALÇA BÜYÜTME ( POPO ) ESTETİĞİ

İnce bel ve dolgun bir kalça her kadının hayalidir. Kalça büyütme estetiği de bacak estetiği gibi 3 ayrı yöntemle yapılabilir.

  1. POPO YAĞ ENJEKSİYONU
  2. POPO PROTEZİ
  3. HAZIR DOLGU İLE YAPILAN BASEN İÇİ ENJEKSİYON

Whatsapp ile İletişime Geçmek İçin Tıklayın