Kombine Estetik Nedir?

Tek ameliyat yerine birden fazla estetik ameliyatının aynı zamanda uygulama işlemine denir. Sihirli değnek etkisi yaratan çoklu estetik ameliyat ile aynı anda birkaç farklı sorundan birden kurtulmak mümkün!

Estetik bir bütündür. Örneğin karın bölgesi sarkmalarında, yağ fazlalıklarında karın germe ameliyatı yapılır. Ancak bel bölgesinde ki yağlanma artışı için liposuction yapılmazsa düz bir karnın yan taraflarında şiş bir görüntü oluşur.

Dolayısıyla estetik bir bütünlük için karın germe ile birlikte bel bölgesi liposuction kombine estetik ameliyatı yapıldığında çok daha güzel bir görüntü oluşturur.

Kadınlarda gebelik ve doğum yapma kadın vücudu için en büyük travmadır. Birçok vücut bölgesinde problem oluşturur. Göğüsler de sarkma, sönme şikayeti ile birlikte karın bölgesinde çatlaklar, sarkmalar oluşturur. Dolayısıyla bu problemlerin birlikte çözümlenmesi birçok avantaj sağlar.

Tek anestezi alma, iyileşme döneminin aynı süre içinde tamamlanması, maliyetin daha az olması başlıca avantajlarıdır. Ayrıca kombine estetik ameliyatlarda ağrı, şişlik, morarma ve ödem tek bir iyileşme döneminde gerçekleştiği için avantajdır.

Yine vücudun farklı bölgelerindeki kişiyi rahatsız eden problemler kombine estetik ameliyatlarla giderilebilir. Örneğin kadınlarda göğüs büyütme ile burun ameliyatı ya da göğüs büyütme, küçültme, dikleştirme ameliyatı ile liposuction operasyonu kombine estetik ameliyatlar olarak yapılabilir.

En Çok Kombine Estetik Ameliyatları Yapılan Bölgeler

Kadınlarda;

  • 18 yaş ve 30 yaş aralığında bulunan kadın hastalara meme büyütme ve burun ameliyatları birlikte yapılabilir.
  • 30 yaş ve 55 yaş aralığında bulunan kadın hastalara meme dikleştirme, karın ve bacak germe, kol germe ve liposuction ameliyatları birlikte yapılabilir.

 

Erkeklerde;

  • Erkek hastalarda jinekomasti, burun ameliyatları ve yağ aldırma ameliyatları birlikte yapılabilir.

Kombine Estetiğin Avantajları Nelerdir?

Eğer sağlık açısından bir sıkıntı olmayacak ise kombine şekilde yapılmış ameliyatlar bir kaç şekilde fayda gösterir. Birincisi tek anestezi ile birden fazla ameliyatın yapılması, ikincisi iyileşme sürelerinin birleşmesi, örnek ile açıklamak gerekir ise A ameliyatının iyileşme süresi 5 gün, B ameliyatının iyileşme süresi de 5 gün ise iki ameliyatın kombine şekilde yapılması ile iyileşme süreleri aynı anda başlayacağı için toplam iyileşme süresi 5 gün olacaktır.

Kombine estetiğinin tercih edilme nedenlerinin üçüncüsü de ekonomik nedenlerdir çünkü aynı anda yapılacak ameliyatların ortak masrafları olacağı için fiyat daha düşük olacaktır. Dördüncüsü estetik uyumu sağlamak daha kolay ve başarılı olacaktır.

Örneğin meme ameliyatı ile kombin edilecek karın germe, lipoliz ve liposuction ameliyatlarının yapılması vücudu daha hoş gösterebilir yada yüz ve boyun gençleştirme ameliyatı ile göz kapağı ve kaşın kaldırılması veya burun operasyonu yapılması estetik uyum sağlamak açısından daha hoş bir sonuca neden olacaktır. Ayrıca erkeklerde de yağ aldırma ve jinekomasti ameliyatlarının birleşmesi daha estetik bir görüntüye neden olacaktır.

Kombine Estetik Ameliyatları Sonrası İyileşme Süreci Nasıl İşler?

İyileşme süreci, kombine estetiğin kapsamına göre değişiklik göstermektedir. Hangi bölgeye uygulanacak, hangi ameliyatlar birlikte uygulanacak gibi soruların cevaplarını ameliyat öncesinde doktorunuzdan öğrenebilirsiniz.

Hastalarımızın büyük bir kısmı aktif iş hayatında olan bireyler oldukları için ameliyata zaman ayırmaları zor oluyor. Bu nedenle genel sağlık problemi olmayan birçok hastamızda, yıllardır kombine estetik ameliyatları gerçekleştirerek daha kısa sürede daha büyük bir estetik memnuniyete ulaşmaktayız. 

Birlikte yapılabilecek operasyonlar fiziksel muayene ve kan tahlilleri sonrası, gereklilik veya hasta isteği üzerine tarih doktoru eşliğinde belirlenir. Sonrasında bir ameliyat planı çıkarılır. Hastanede yapılan laboratuvar tahlilleriniz ve anestezi muayenenizin ardından tek bir operasyonla birçok bölgede estetik görünüm sağlanır.

Sizler de kombine estetikle ilgili detaylı bilgi almak ve yeni bir görüntüye kavuşmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Whatsapp ile İletişime Geçmek İçin Tıklayın