MEME BÜYÜTME AMELİYATI

Göğüs estetiği, sağlığa asla zararı bulunmayan silikon implantlar yardımıyla yapılan ortalama 1 saatlik ve günümüzde sıkça yapılan bir operasyondur.

Dikişler göğüs altında kıvrımın arasında kalan birkaç santimlik ve kendiliğinden eriyen dikişler olduğu için hastayı rahatsız etmez.

Protezin büyüklüğü ve şekli hasta ve doktor arasında ön görüşmede karar verilir. Damla ve yuvarlak olmak üzere 2 şekil protez türü vardır.

İşlem sonrası hasta 4 saat sonra ayağa kalkar, 3. Gün kontrolü yapıldıktan sonra hemen günlük yaşantısına dönebilir. Alınan dikiş ya da özel bir pansuman gerektirecek durum yoktur.

Meme protezin sağlıksız olduğu ve kansere sebep olduğu, protezi olan bayanların çocuk emziremeyeceği gibi yanlış bilgiler vardır. Tam aksine meme büyütme yapılmış olan kadınlarda görüntüleme kolaylaştığı için olası bir meme kitlesi durumunda erken tanı kolaylaşır.

Meme protez işlemleri hastanın ekstra bir özel durumu olmadığı müddetçe kas altına protez koyularak yapılır. Böylelikle hasta doğum yapar ise süt vermesine bir engel yoktur. Bu teknik ile yapılan işlemlerden sonra dokunulduğunda ele silikon hissi gelmez ve son derece doğal bir görünüm olur.

MEME KÜÇÜLTME AMELİYATI

Estetik kaygılardan ziyade boyun ve sırt ağrılarına sebep olan büyük memeler 1-2 saat süren, genelde ağrısız bir işlem ile hastanın istediği boyuta getirilebilir.

Küçülen meme aynı zamanda dikleşmiş olur. Ameliyat sonrası hasta 1 gece hastanede kalır aynı gün günlük yaşamına döner. Dikişler kendiliğinden eriyen dikişlerdir, ameliyattan sonra 4. Gün kontrol ve pansuman yapılır.

MEME DİKLEŞTİRME AMELİYATI 

Özellikle doğum ve emzirme sonrası ve aşırı kilo alıp verme sebepleri bayanların en çok rahatsız olduğu durumdur meme dokusunun sarkması.

Memenin eski volümünü de kaybetmesi ve içinin boşalmış olması durumunda dikleştirilen memeye aynı zamanda hastanın tercihi doğrultusunda protez de uygulanabilir. Yaklaşık 2 saat süren bir işlemdir, işlem sonrası 4. Saat hasta ayağa kalkar.4.gün kontrol ve pansuman yapılır, dikişler kendiliğinden erir.

JİNEKOMASTİ

Erkeklerde meme büyüklüğünü gidermek için yapılan operasyona verilen addır. Meme kadınsal bir organdır fakat işlevi olmamakla birlikte erkeklerde de mevcuttur.

Hormonal sebepler, aşırı kilo alıp verme gibi durumlarda erkeklerin memelerinde büyüme ve bazen de sarkmalar meydana gelebilir. Bu durum erkekler için sosyal açıdan çok can sıkıcı bir sorundur. 

Jinokomasti ameliyatları memenin büyüklüğü ve sorunun temeline göre liposakşın ya da cerrahi yöntemle yapılmaktadır. Bazı vakalarda her iki yöntem de kullanılabilir. İşlem sonrası hasta hemen günlük yaşantısına dönebilir. Ameliyat izi söz konusu değildir.

Göğüslerinizin büyüklüğü ya da küçüklüğü vücudunuzun genel hatlarına uyumsuzluğundan elbise tercihinize kadar yaşamınızı son derece etkileyen faktörler arasında yer almaktadır.

Göğüs Estetiği Fiyatları 2022

Göğüs Estetiği Fiyatları 2022 özel kampanyalarımızdan yararlanmak için hemen iletişime geçin.

Whatsapp ile İletişime Geçmek İçin Tıklayın