Lipomatik Nedir? Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Lipomatik; Vücutta biriken bölgesel yağların FDA onaylı lipomatik cihazı ile alınması işlemine denir. Özellikle basen, göbek, diz ve yan karın bölgesinde biriken yağ hücreleri için bu işlem yapılır. İşlem tecrübeli doktorlar tarafından uygulanırsa çok büyük avantajlar sağlamaktadır.

Vücut istenilen fit şekle sokulurken aynı zamanda sıkılaşma işlemi de görülür. Lipomatik işlemi son yıllarda çok sık tercih edilen estetik bölgesel incelme uygulamasıdır.

İşlemin diğer yağ aldırma işleminden farkları uygulanan bölgeler ve kullanılan cihazlardır. Operasyon öncesinde çok iyi bir planlama yapılmalı ve o planlamaya uygun şekilde hareket edilmelidir. Lipomatik uygulaması sonrası kişi durumuna göre iki hafta gibi bir sürede günlük yaşantısına dönebilir.

Kimler Lipomatik Yaptırabilir?

Lipomatik uygulamasını 18 yaşını doldurmuş ve herhangi kronik hastalığı olmayan kişiler yaptırabilirler. Uygulamanın herhangi bir zararı olmadığı için bölgesel yağ birikiminden rahatsız olan herkes tercih edebilir.

Bunun yanında hamileler, emziren anneler, diyabet ve hipertansiyon hastaları, hormon bozukluğu olanlar, beden kitle indeksi 22 ve üzeri olan kişiler bu uygulamayı yaptırmamalıdır. İşlem öncesi doktor tarafından gerekli fiziki muayene ve tahliller yapılır.

İşlem öncesi hazırlık aşamasında sorun olan kişilere uygulama yapılmaz. Doktor anemnez alırken bazı sorular sorar. Doktorun sorduğu sorulara doğru ve eksiksiz cevap vermek tamamen sizin sağlığınızı etkileyen bir durumdur.

Bu nedenle mutlaka doğru cevaplar vermelisiniz.  Operasyon öncesi hazırlık süresi işlem sonra iyileşme sürecini de etkilemektedir.

Lipomatik Uygulamasının Etkileri Ne Kadar Sürer?

Lipomatik uygulaması sonucunda elde edilen yağ kaybı kalıcı bir durumdur. Ancak kişinin yaşam tarzı ve beslenme düzeni bu kalıcılıkta büyük rol oynamaktadır.

Vücudu yağ birikimi için elverişli olan kişiler hareketsiz yaşam ve yanlış beslenme sonucunda yağ birikimi hızlı bir şekilde geri kazanılmaktadır. Bu nedenle operasyon sonrasında uzman bir diyetisyenle görüşmeli ve beslenme düzenini ayarlamalıdır.

Düzenli ve hafif tempoda spor yapmak vücut şeklinin korunmasını sağlar. Bu nedenle kendinizi zorlamadan disiplinli bir şekilde yapabildiğiniz kadar spor yapmaya özen gösteriniz. İşlemden yaklaşık bir ay sonra işlemin etkileri görülmeye başlar.

Lipomatik Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Lipomatik uygulaması vücutta yağ birikimi olan ve kişiyi rahatsız eden tüm yağlı bölgelere uygulanabilen bir işlemdir. Kol ve bacaklar, kalça ve basen bölgesi en sık uygulamanın yapıldığı alanlardır. Bu alanlar uygulama bölgesi olarak en kolay işlem yapılan bölgelerdir.

İşlem öncesi doktor kontrolünde yağ alımının yapılacağı bölgeler belirlenir. Kişinin istedikleri doğrultusunda doktor önerileri de çok önemlidir.

Lipomatik Uygulaması İle Ne Kadar Yağ Alınabilir?

Lipomatik uygulaması ile ne kadar yağ alınabileceği işlem öncesi uygulanan fiziki muayenede belirlenir. Hastanın cilt altı yağ dokusu çok fazla ise alınacak miktar artırılabilir.

Vücut altında bulunan yağların olması gerekenden fazla alınması sağlık problemlerine yol açar ve buda istenmeyen bir komplikasyondur.

Genel olarak lipomatik uygulaması ile dört kilo kadar yağ alınabilir. Tek seansta alınan bir miktardır. Vücudun yağ kütlesine göre iki ya da üç seans düzenlenebilir. Hastanın sahip olmak istediği vücut şeklide yağ oranında etkili bir faktördür.

Lipomatik Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Lipomatik uygulaması kişilere bazı avantajlar sunmaktadır. Bu avantajları sıralayacak olursak;

  • Yağ alma işleminin yanında vücudun kolajen dengesini sağlar.
  • Yağ alımını homojen olarak sağlar ve uygulama bölgesinde herhangi bir deformasyona neden olmaz.
  • Basen bölgesinde yağ birikimi selülit oluşumuna neden olur. Lipomatik cihazı sayesinde bu görüntü de ortadan kaldırılır.
  • Özel üretim cihazları kullanıldığı için bu cihazlar cilt altında bulunan yağ dokuları hedef alırlar. Yağ hücrelerini parçalarken kas ve sinir dokularına herhangi bir zarar vermezler.
  • Yağ aldırma işlemi sonrası morarma, uyuşukluk ve ağrı oluşabilir. Bu yöntemde herhangi bir komplikasyon görülmemektedir.

Sıraladığımız bu avantajların yanında işlemi uygulayan doktor için büyük bir konfor oluşturur. Doktor dikkatini daha iyi topladığı için işlem başarısı artar. İyileşme süreci çok daha kısa ve konforlu geçer.

Hastane yatışına genellikle gerek kalmaz. Ancak hasta isterse bir gece hastane yatışı olabilir. Kısaca bahsetmek gerekirse lipomatik uygulaması işlem sürecin ve işlem sonrasında çok büyük avantajlar sağlamaktadır.

Lipomatik Sonrası İyileşme Süreci

Lipomatik uygulamasının iyileşme süreci yaklaşık olarak iki hafta sürmektedir. Alınan yağın miktarı ve uygulama yapılan bölgenin sayısına göre bu süre kısalabilmektedir. Bazı operasyonlarda tek seansta tüm vücut bölgelerine uygulama yapılır.

Total uygulama operasyonlarının iyileşme süreci uzun sürmektedir. Bu evrede hasta bakımı ve beslenmesi de önemlidir. Ağrılı olan kişiler doktorun reçete ettiği ağrı kesicileri kullanmalıdır.

Özellikle abdominal bölgede ki uygulama sonrasında korse kullanımı önerilir. Korseyi doktorunuzun önerdiği süre boyunca takmaya özen gösteriniz.

Lipomatik Fiyatları 2022

Lipomatik fiyatları 2021 belirlenirken işlemin yapıldığı merkezin konumu, işlem için kullanılan cihaz, hekim ücretleri ve uygulanacak olan bölge sayısı göz önüne alınmaktadır.

Tek bölge çalışmaları uygun fiyata yapılırken kombine uygulamaların maliyeti yüksektir. İşlemin avantajları göz önüne alındığında işlem ücreti kesinlikle uygundur.

Estetik uygulamalarında lipomatik fiyatları sabit fiyatlar değildir. Bu nedenle işlem öncesinde detaylı bir araştırma yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Fiyat politikasını göz önünde bulundurulurken merkezin güvenilirliğini ve profesyonelliğini de düşünmelisiniz. Sağlığınızın bozulmaması ve istediğiniz mükemmel sonuca ulaşabilmek için merkez seçiminde doğru ve dikkatli karar vermelisiniz. Lipomatik fiyatları konusunda siz değerli müşterilerimize en iyi fiyat politikamızı sunuyoruz.

Yüksek titreşim ve emme fonksiyonu ile, optimum darbe yaparak, cildin pürüzsüz kalmasına ve morarma yaşanmamasına yardımcı olur. Kanüllerin yapısından dolayı, ulaşılması zor alanlardan da yağ dokusunun hassasiyet içerisinde çıkarılmasını sağlar.

Lipomatik infrasonik teknolojisi kullanılarak o bölgeye ait kolajenin yapılması ile bölgenin doğal bir şekilde sertleşmesi sağlanır ve sarkmaların önüne geçilir. Lipomatikte dokulara herhangi bir zarar verilmediği için uygulama sonrasında morarma ve şişlik çok azdır.

Bu uygulama kesinlikle bir zayıflama metodu değildir, vücutta belirli bölgelere (basen, kollar, gıdı, diz içleri vs.)birikmiş, katılaşmış yağ hücreleri için uygulanan bir şekillendirme işlemidir. İşlem sonrası hasta hemen normal hayata dönebilir.

Lipomatik fiyatlarını hekim tarafından kişiyi muayene etmeden vermek doğru olmaz,vücuttan alınacak yağın miktarı, Kaç bölgeden yağ alınacağı gibi bir çok faktör gözüne alınarak fiyat belirlenir.

Kliniğimizi arayarak ücretsiz muayene randevunuzu plastik cerrahımızdan alabilir ve en doğru lipomatik fiyat 2021 bilgisini edinebilirsiniz. Lipomatik fiyatları 2022 hakkında detaylı bilgiye sahip olmak için hemen bize ulaşın.

Whatsapp ile İletişime Geçmek İçin Tıklayın