Bacak Germe Nasıl Yapılır?

Yıllar gelip geçtikçe insanlar yaşlanır ve vücutlarında birtakım değişiklikler meydana gelmeye başlar. Bacak sarkması ve deformesi de bu değişikliklerden sadece biridir.

Fazla kilo alıp verme, güneş ışığına çok fazla maruz kalma ve derinin esnekliği – kalınlığı gibi durumlar ise bacaktaki bu sarkmalara ve deformelere neden olmaktadır.

Fakat bu durumun en önemli nedeni yaşın ilerlemesidir. Yaşın ilerlemesi ile birlikte kollajen liflerin yapısı da değişir. Bacak şeklinde çeşitli bozulmalar meydana gelir ve yağ tabakasında incelmeler görülmeye başlar.

Tüm bunların sonucu olarak bacağın ön bölgesinde ya da iç kısımlarında sarkmalar ve deformeler meydana gelir. İnsanlar bu durum ile çok sık karşılaştıkları için bacak germe ameliyatı sıklıkla tercih edilen ameliyatlardan biridir. Ayrıca sonuçlar son derece etkilidir, kişiyi memnun eder ve kalıcılığını uzun süre devam ettirir.

Uyluk Germe Ameliyatı Öncesi

Her hasta kendine özeldir. Bu yüzden bacak germe ameliyatı planlanırken ameliyat olacak hastaya göre planlanmalıdır. Oluşacak iz hakkında ameliyat öncesi hasta bilgilendirilmelidir. Sarkma derecesi yine ameliyat öncesinde belirlenmelidir.

Bacak germe ameliyatı genel anestezi altında gerçekleştirilen bir ameliyattır. Bacak arka kısmından ve iç kısmından kesilerek fazla ve sarkık olan deri vücuttan çıkartılır. Kesi yeri dikilir. Dikme işlemi bittikten sonra ise yumuşak bir pansuman uygulaması yapılır.

Kişi ameliyatı olduktan yalnızca 1 gün sonra hastaneden taburcu edilir. Toparlanma süresi 4 ya da 5 gün sürebilir. 5. günden sonra hasta günlük aktivitelerine devam edebilecektir.

Ameliyattan sonraki yaklaşık 10. günden sonra dikişler de iyileşir. Hasta 1 ay boyunca baskılı korse giymelidir. Doktorun söylediği önerilere kulak vermeli ve kurallara uymalıdır.

Uyluk Germe Ameliyatı Sonrası

Bacak germe ameliyatının izleri ameliyattan sonraki 1. aydan itibaren yavaş yavaş solmaya başlar. 1. senenin sonuna gelindiğinde ise ameliyat izleri tamamen solarak yerini güzel bir görünüme bırakır. 

Bacak germe ameliyatı sonrası vücuttaki izler mümkün olabildiğince güneş ışınlarının zararlı etkisinden korunmalıdır. Güneş ışınları ameliyat izlerinin solmasını güçleştirecektir.

Hastalar ameliyat olduktan sonraki ilk bir ay spor ve cinsel aktivitelerden uzak durmalıdır. Ameliyattan sonraki belirli bir süre içerisinde otururken ve yatarken ayaklar yukarıda tutulmalıdır.

1 hafta kadar ise varis çorabı giyilmelidir. Her estetik cerrahide olduğu gibi bacak germe estetiğinde de birtakım handikaplar vardır. Bu yüzden doktor seçimine özen gösterilmelidir, operasyonu gerçekleştirecek doktor iyi araştırılmalıdır.

Bacak Germe (Uyluk) Fiyatları 2021

Bacak Germe (Uyluk) Fiyatları 2021 hakkında bilgiler için hemen ücretsiz randevu alın. Ameliyat sonrası izlerin genişlememesi için 1 ay boyunca uyluk kasları çok fazla hareket ettirilmemelidir, mümkün olduğunca uyluk hareketleri kısıtlanmalıdır.