Saç Ekimi

Saç ekimi; Günümüzde sıklıkla yapılan işlemler arasında ilk sırada yer almaktadır. Malesef tıbbi yeterliliği olmayan kişiler tarafından yapıldığında başarısız sonuçlar elde edilmektedir. Ayrıca işlemin yapıldığı merkezin steril koşulları da göz önünde bulundurulmalıdır.

Savran klinik sizlere alanında uzman ekipler tarafından steril ortam şartlarında en uygun ve en güvenilir saç ekimi işlemlerinin yapılmasını sağlar.

Saç Ekiminde Uygulanan Teknikler Önemli mi?

Saç ekimi günümüzde sıklıkla yapılan işlemler arasında ilk sırada yer almaktadır. Maalesef tıbbi yeterliliği olmayan kişiler tarafından yapıldığında başarısız sonuçlar elde eden pek çok hasta var. Ayrıca işlemin yapıldığı merkezin steril koşulları da göz önünde bulundurmanızda fayda var.

Kimi insanlar da kısa, kimilerinde ise uzunca bir süre saç dökülmesi yaşanır. Genetik kaynaklı saç dökülmeniz var ise çoğunlukla kellikle sonuçlanır. Ve bilindiği üzere genetik kaynaklı saç dökülmeniz varsa tek tedavi yöntemi saç ekimidir.

Saç kaybının artık çok belirginleştiği ve geriye dönüşünün olmadığı durumlarda kişinin çok geç kalmadan bir saç nakli uzmanına danışmasında fayda vardır. Saç naklinde geliştirilen son tekniklerle işinin uzmanı doktorlar gerçekten de mükemmel sonuçlar yaratabiliyor. Artık yeni teknolojik tedaviler sayesinde saç ekimi bir yeriniz kesilmeden ameliyatsız ve yara izsiz yapılabiliyor. En önemlisi ise eğer göğüs ve sırt bölgenizde kıl varsa (ihtiyaç durumunda)vücudun bu gibi bölgelerinden alınan kıl köklerinden de yararlanılabiliyor.

Saç Ekimi Yöntemleri İkiye Ayrılır

Saç ekimindeki iki teknik de canlı saç kökü naklini sağlıyor ve genel anestezi gerektirmiyor. Aralarındaki fark saçın alınma şeklidir. Birinci teknikte iki kulak arasında saç alınan yerde çizgi şeklinde bir iz kalırken, diğer teknik olan FUE (foliküler ünite ekstraksiyonu) yönteminde arka kısımda saç alınan yerde herhangi bir iz kalmıyor. Her iki yöntemde de doğru ellerde ekim yapılan alanda herhangi bir iz meydana gelmiyor.

FUT Tekniği – Klasik Şerit Yöntemi

FUT tekniği artık kliniğimizde çok fazla tercih edilmemektedir. Bu teknikte ensenin biraz üzerinden iki kulak arasından alınan yaklaşık 10×3 cm ebatlı saçlı deri mikrogreftler haline getirilir ve mikrogreftler şeritler halinde saçsız alanlara tek tek ekilir. Arkadan saç alındıktan sonra bu kısım dikilir ve bu kısımda sadece çizgi şeklinde yaklaşık 8- 9 cmlik bir iz kalır. Bu yöntemde tek seansta 5000- 6000 civarında saç teli (1400- 1700 greft) ekilmektedir. Bu rakam bir seans için çok iyidir ve tek seferde açıklık çok geniş değilse tamamen kapanır.

FUE Tekniği- Ameliyatsız Saç Ekimi

FUE yönteminde ise saçlar yine aynı alandan alınır. Yani ensenin biraz üzerinden, iki kulak arasında kalan alandan alınır. Fakat burada saçın alınma şekli farklıdır; saçlar tek tek alındığından günlük işlem süresi 7- 8 saat sürebiliyor. FUE yönteminin belirgin olan üstünlüğü arka kısımda saç alınan yerde herhangi bir iz kalmamasıdır. Saçını çok kısa kestirip kullanmak isteyen kişiler açısından bunun önemli olduğu göz önüne alınmalıdır.

Saç Ekimi Fiyatları 2022

Saç Ekimi Fiyatları ve 2022 yılı hakkında özel kampanyalarımızdan yararlanmak için hemen ücretsiz randevu alın.

Whatsapp ile İletişime Geçmek İçin Tıklayın