İstanbul Kalem Yöntemi ile Saç Ekimi

Kalem Yöntemi ile saç ekimi uygulanan FUE yöntemi saç köklerinin tek tek arka (donör) bölgeden alınmasıdır. Saç kökleri alındıktan sonra belirlenen alana düzgün açılarda ve istenilen sıklıkta ekilmesi için yapılan en etkili yöntem kalem ile ekmektir.

Kalem ile Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Bu yöntem sağlıklı greftlerin (köklerin) özel olarak greftin boyutuna ve kalınlığına göre ekilmesidir. Yani alınan kökler özel olarak tasarlanmış saç ekimi kalemlerinin içerisine yerleştirilir ve böylece tamamen kayıpsız bir şekilde canlı olarak yerlerine yerleştirilir.

Bu yöntemi diğerlerinden ayıran özellik saç köklerine temas etmeden aynı anda kökün yuvası açılarak yine el değmeden bu köklerin yuvasına yerleştirilmesidir. Böylece tamamen güvenli ve doğal bir ekim gerçekleştirilir ve ekilen greftlerin tamamı sağlıklı bir şekilde istenilen açıda uzaması sağlanır.

Kalem ile saç ekimi sayesinde çok daha sık bir ekim elde edilmekle birlikte en doğal şekilde saçlar uzamaya başlar.

Kalem ile saç ekiminin bir diğer ve en büyük avantajı ise operasyon bittikten sonra kızarıklık ödem ve kabuklanma neredeyse hiç görülmez ve böylece operasyon sonrasında çok kısa sürede sosyal hayata dönüş sağlanır.

Bu özel kalem şeklindeki kök ekimi aletleri saçlı deride greftin yuvasını açarken aynı anda grefti içine bırakır ve ekimi kayıpsız bir şekilde tamamlamayı hedefler.

Saç ekiminde sürat felakettir. Dolayısıyla günde sadece 1500-2000 kök ekimi maksimum sayı olmalı ve bu sayede ekilen köklerin tamamının canlı bir şekilde yerleştirildiğinden emin olunmalıdır. Kalem ile saç ekimi bu açıdan da bize sonsuz güven veriri ve bu sayede de yapılacak olan saç ekimi yöntemlerinden en güvenlisi olarak bilinir.

Bu yöntemin tercih edilmesi ile sizler de diğer yöntemlerle saç ektirmiş olan arkadaşlarınız kıskandıracak şekilde hızla normal hayatınıza dönecek ve tamamen doğal uzayan saçlara kavuşacaksınız.