Kol Germe Ameliyatı

Yaş ilerledikçe, fazla kilo alıp verdikçe, fazla güneşe maruz kalma ya da çeşitli nedenlerden ötürü kolun alt tarafında kalan pazı bölgesi derisi sarkar ve deforme olur.  Vücutta meydana gelen elastikiyet kaybı dirsek bölgesine kadar deformeye ve sarkmaya sebep olur.

Genelde yağ birikimleri bu sarkık görüntüyü oluşturur. Görüntü kollar yana kaldırıldığında yarasayı andıran bir şekil alarak kişiyi oldukça fazla rahatsız eder.

İleri derecede olan bu sarkma zaman içerisinde kişinin özgüvenini etkileyebilir. Estetik cerrahi bu duruma etkili bir çözüm sunmaktadır ve kol sarkmasının tek çözümü estetik cerrahidir.

Kol Germe Ameliyatı Nasıl Planlanır?

Ameliyata karar vermeden önce derinin kalınlığı, derinin sarkma ve deforme olma durumu iyice değerlendirilir. Deri fazlalığı bazı kişilerde sadece koltuk altında yer alır.

Böyle bir durumda koltuk altında iz kalacak şekilde deri fazlalığı toparlanabilir. Ancak birçok kişide koltuk altından dirseğe kadar sarkma ve deforme oluşmuştur. Bu durumda ise koltuk altından dirseğe kadar uzayan bir kesi açılır. Bu kesi arka tarafta kalacak şekilde ayarlanır ve göze batmaz.

Kol germe ameliyatı kesi çok büyük olduğunda genel, koltuk altı gibi küçük bir alanda uygulanacağında ise lokal anestezi altında yapılır. Ameliyat süresi yaklaşık olarak 1.5 ya da 2 saat sürer. 

Lokal anestezi altında yapılan ameliyatlardan sonra hasta aynı gün taburcu edilebiliyorken genel anestezi altında gerçekleşen ameliyatlarda hastanede 1 gün yatmak gerekiyor. Ameliyat sonrası bölgeye drenler yerleştirilebilir.

Ameliyattan sonraki 2. gün hasta duş alabilir. Ameliyattan sonraki ilk günler elastik bandajlar kullanılır. Kollar ise kalbin bulunduğu seviyeden yukarıda tutulmalıdır.  Spor gibi yoracak aktivitelere ise 6 hafta kadar ara verilmelidir. Kol germe ameliyatı sonrasında dikişlerin alınmasına gerek yoktur.

Kol Germe Ameliyatı Fiyatları 2022

Kol germe ameliyatından sonraki bir dönem mümkün olduğunca kol hareketlerine dikkat edilmesi gerekir. Ameliyat sonrası kurallara uymak iyileşme dönemi için oldukça önemlidir.

Bazı hastalarda ilk bir ay dikiş izleri çok belirgin olsa bile ilerleyen dönemlerde bu izler silik ve pembe izlere dönüşür. Ameliyat sonrası genelde ağrı görülmez. Fakat ağrı durumu söz konusu olduğunda da ağızdan alınan basit ağrı kesicilerin yardımı ile bu ağrı ile mücadele edilebilir.

Her ameliyatta olduğu gibi bu ameliyat için de geçerli olan estetik cerrah tercih ederken gösterilen titizlik ve özendir. Bu yüzden estetik cerrahınızı seçerken iyice araştırmalısınız. Alanında uzman ve tecrübeli olduğuna emin olmalısınız. Tüm bunlar içinize sindikten sonra ameliyat için karar verebilirsiniz.

Whatsapp ile İletişime Geçmek İçin Tıklayın