Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Estetik Kaçınılmaz Mıdır?

Tüp mide ameliyatı sonrasında istediğiniz şekilde kilo verdiniz ve yeni kıyafetler almak için alışverişe çıkıyorsunuz, ancak belki de hissetmek istediğiniz şekilde hala rahat değilsiniz.

Ameliyat sonrasında hızla kilo verilmesi nedeniyle vücudunuzda bazı bölgelerde sarkmalar yaşanabilir ve bu aşırı sarkmalar diyet veya egzersiz ile giderilmeyecek kadar fazla olabilir. Tüp mide ameliyatı obezite teşhisi koyulan kişiler için gerçekleştirilen bir ameliyattır.

Obezite teşhisi koyulmuş bir kişinin vücut ağırlığı olması gerekenden fazladır ve ameliyat sonrasında hızla verilen kiloların sarkmalara neden olması kaçınılmazdır. Bu gibi bir durumda estetik cerrahi kaçınılmaz olacaktır.

Tüp mide ameliyatının ardından hastaların gerçekleştirebilecekleri estetik uygulamalar şu şekildedir;

Brakiyoplasti

Üst koldaki sarkmış derisi ameliyatla çıkarılabilir. Bu işlem sonrasında ameliyat izi kolunuzu havaya kaldırdığınız zamanlar haricinde görülemez. Ortalama iyileşme süresi bir ile iki haftadır.

Göğüs Şekillendirme

Göğüs şekillendirme ameliyatının amacı daha iyi boyut ve orantı elde etmektir ve bu meme küçültme, meme dikleştirme ve meme implantları ile başarılabilir. Kilo vermiş olan hastalarda meme dikleştirme ve implant aynı anda uygulanabilir ve genellikle aynı işlem sırasında yapılabilir.

Liposuction

Liposuction aşırı yağları almak için kullanan bir tekniktir. Kullanılan kanül adındaki tüpler tipik olarak küçük abdominal kesilerden geçirilir ve yağ emilir.

Karın Germe

Resmen abdominoplasti olarak adlandırılan bir karın germe estetiği, liposuction ve gevşek cildin çıkarılmasından midenin kaslarının sıkılaştırılmasına kadar birçok durumda kullanılabilir ve kilo kaybından sonra yapılan en yaygın uygulamadır. Ameliyat bir ile dört saate kadar sürebilir.