Post Bariatrik Cerrahi Nedir?

Post bariatrik cerrahi ciddi kilo verme durumlarından sonra yapılması önemli olan bir uygulamadır. Bu işlemlerin işinde uzman olan bir estetik cerrah tarafından yapılması büyük önem taşımaktadır.

Aşırı derecede kilo verme sonrasında vücudun istisnasız bir şekilde bütün bölgesinde sarkma ve de gevşemeler meydana geldiği görülmektedir. Bu sarkma ve gevşemelerin cerrahi operasyonla tedavi edilmesine Post Bariatrik Cerrahi denmektedir. Günümüzde obezite tedavisinden sonra vücudun düzeltilmesi için çok yoğu bir şekilde başvurulan cerrahi uygulamaları içerisinde bulundurmaktadır.

Post bariatrik cerrahi ciddi kilo verme durumlarından sonra yapılması önemli olan bir uygulamadır. Bu işlemlerin işinde uzman olan bir estetik cerrah tarafından yapılması büyük önem taşımaktadır.

Post bariatrik cerrahi, belt lipektomi, kol germe, uyluk germe, bacak germe, göğüs germe gibi ameliyatları içerisinde barındırdığı için mutlaka bir estetik cerrahi müdahalesine ihtiyaç duyulmaktadır.

Post bariatrik cerrah uygulamalarının içerisinde yer alan belt lipektomi uygulaması, ciddi şekilde kilo verme sonrasında karın bölgesinde, sırt, kalça ve bel bölgesinde meydana gelen sarkmaların tedavi edildiği cerrahi uygulamadır.

Kol germe ameliyatı ise, kilo artışına bağlı olarak genişleyen ve kilo verilmesinden sonra sarkan cilt dokusunun sarkmalarının estetik cerrahi müdahalesi ile düzeltilmesi işlemidir.  Kolun iç yüzü ve de koltuk altı hattı boyunca atılan kesiler ile fazla olan deri ve derialtı dokusu alınmaktadır. Bu uygulama da da estetik cerrahi çok önemli bir yer tutmaktadır.

Erkeklerde kiloya bağlı olarak sıklıkla görülen göğüs bölgesi ve çevresinde sarkmalar düzeltilirken, bu uygulama sırasında kadınlarda hacim kaybı meydana gelmektedir. Bu durumda ek olarak meme implantı da uygulanabilmektedir.

Post Bariatrik Cerrahi Fiyatları 2021

Uyluk germe uygulamasında ise uyluk bölgesinde yan ve aşağı yönlerde meydana gelen sarkmalar estetik cerrahi uygulamasıyla düzeltilmektedir. Bu ameliyatta fazla deri ve deri altı dokusu çıkartılmaktadır.

Post barik tedavi içerisinde yer alan cerrahi uygulamalar için uygulanan yöntem ve alınan doku oranına göre tedavi sürelerinde değişiklikler olması çok normal bir durumdur.

Bu cerrahi işlemleri gerçekleştiren hastaların uzman doktorlarının talimatlarına birebir uyum sağlaması, hem tedavi sürecinin uzamaması hem de tüm işlemlerin yolunda gitmesi açısından çok önemlidir.

Post bariatrik cerrah uygulamaları hakkında merak ettiğiniz ve sormak istediğiniz sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.