Meme Protezi Çeşitleri Arasında Fark Var mı?

Meme protezi pek çok farklı türe sahiptir. Hem şekil bakımından hem de içeriği bakımından farklı türlere sahip olan meme protezinin seçimi de zahmetli bir iş. İlk grupta tuzlu su içeriğine sahip olan protezler karşımıza çıkıyor.

Bu türün, herhangi bir deformasyon sırasında protez içeriğinin vücuda karışması halinde zararsız olması önemli bir avantajdır. Uzun süre de bu meme protezi sorunsuzca kullanıldı. Ancak bir meme protezi alternatifi daha söz konusu. Son zamanlarda çokça tercih edilen silikon meme protezi…

Yeni geliştirmeler ile vücuda zarar vermeyen, deforme olsa dahi vücut dokularına karışmayan silikon meme protezi ortaya çıkarıldı. Bu türün son derece önemli pek çok avantajı var. Silikon meme protezi, daha doğal bir görünüm sunar.

Kapsül kontraktürü riski bu türde belirgin şekilde azdır. Protezin dışarıdan belli olma riski de son derece azdır. Dokunulduğunda doğal meme hissi oluşturur. Damla olarak adlandırılan şekil bu türde son derece başarılı bir şekilde uygulanabilir ve harika sonuçlar ortaya çıkarabilir.

İçeriğinin yanı sıra meme protezi çeşitlerinde şekil de çok önemlidir. Bugün iki farklı meme protezi şekli üretiliyor ve uygulanıyor. Yuvarlak ve damla şekilli meme protezi seçeneği varken, damla şekli son derece yaygın bir şekilde tercih ediliyor.

Dekolteli kıyafetler giymekten hoşlananlar, destekli sutyen kullanmak istemeyenler ve de memede sarkma yaşayanlar için yuvarlak şekilli meme protezi önerilmektedir.

Diğer taraftan damla şekilli meme protezi göğüs kafesi derisi ve de kası zayıf olanlar için daha doğal görünümlü sonuçlar yaratacak bir alternatiftir. Göğüs kafesi uzun olan hastalarda da yine daha iyi, daha doğal sonuçlar ortaya çıkarır.

Ayrıca bir de meme derisinde sarkma söz konusu ise ancak toplama işlemi tercih edilmiyorsa, damla şekilli meme protezi tercih edilerek bu sarkma kamufle edilebilir.

Bu tür profesyonellik isteyen konuları bir uzman ile görüşmek ise her zaman daha doğru olacaktır. Doktorunuza danışarak sizin için ideal olan seçimi yapabilirsiniz. Sizi memnun edecek göğüs büyüklükleriniz ve de göğüs şekliniz ile yaşamınızı güzelleştirebilirsiniz.