Karın Germe Ameliyatı İle Birlikte Liposuction Neden Yapılmalı?

Karın germe ameliyatı estetik uygulamalar arasında en sık yapılan işlemlerden biridir. Karın germe estetiği ameliyatlarında karın bölgesinde aşırı yağ birikimi önce liposuction yöntemi ile düzeltilip karın deri ve kaslarının sarkması engellenir.

Bu iki operasyon genellikle birleştirilir. Bu iki operasyona ek olarak, deri altı sarkması olan hastalar için, yağ birikimi ve abdominal kaslardaki daha düşük gevşeklik, mini abdominal gerdirme işleminden geçebilir.

Abdominal estetik ameliyatlar genel anestezi altında yapılır ve bu alanda deneyimli estetik cerrahlar tarafından uygulanmalıdır.

Liposuction Cerrahisi

Vakum yöntemiyle vücudun herhangi bir yerindeki aşırı yağ dokusunun cerrahi olarak azaltılması liposuction olarak bilinir. Liposuction bölgesel aşırı yağ dokusunu azaltmak için sıklıkla kullanılan etkili bir yöntemdir ancak kilo verme amacıyla uygun değildir. 

Karın bölgesinde yağ dokusunda arzu edilen azalmanın sağlanmadığı durumlarda daha estetik bir görünüm elde etmek için liposuction yöntemi güvenli bir şekilde uygulanır.

Liposuction işleminden sonra hastalar, yaklaşık 1 hafta içinde normal günlük yaşamlarına dönebilecekleri gibi aynı gün taburcu edilebilir.

Karın Germe Ameliyatı

Abdominoplasti veya karın germe ameliyatı, gebelik sonrası estetik cerrahi, aşırı kilo alımı ve önceki operasyonların bir sonucu olarak karın cildi ve abdominal kasların sarkma ve gevşemesini düzeltmek için cerrahi olarak uygulanır.

Karın germe ameliyatı sırasında, orta ve alt karın bölgesinde aşırı yağ ve cilt dokusu alınır ve karın duvarı kaslarının sıkılaşması sağlanır. Karın germe ameliyatı geçiren bazı hastalar gevşemiş kaslarda onarılmaya ihtiyaç duyabilir.