Slim Face; Yüzü inceltme ameliyatıdır. Adından da anlaşılacağı üzere ince bir yüze kavuşmak için yapılan işlemlerin tamamına Slim Face denir.

Slim Face Yüz İnceltme Ameliyatında Kadın ve Erkek farkı var mıdır?

Slim Face Ameliyatında kadın ve erkeklere farklı hedefler bulunmaktadır. Kadınlarda yüzü, çene altını ve elmacıkları belirginleştirip yanak kıvrımının biraz daha içe çökük olmasını aynı zamanda gıdı bölgesinin biraz daha ince görünmesini hedefliyoruz. Erkeklerde ise yanak bölgelerinin biraz ince ama çene hattının daha belirginleşmesini sağlıyoruz.

Slim Face Yüz İnceltme Ameliyatı Basit Bir Ameliyat mıdır?

Ameliyathane ortamında gerçekleşen bir operasyon olmasına rağmen diğer ameliyatla yüz gençleştirme uygulamlarına göre çok daha basit bir işlemdir.

Sonrasında hastalarımız ayn gün taburcu olurlar. Yüz bölgesinde herhangi bir kesiye ihtiyaç duyulmaz. Operasyonun ertesi günü hastalar günlük yaşamlarına dönebilirler.

Slim Face Yüz İnceltme Ameliyatı Sonrası

Hastanın ameliyat sonrası yüzündeki şişlikler 2 hafta içerisinde iner ve sonuçlar ortalama olarak yine 2 hafta içerisinde belirginleşir.

Özetlemek gerekirse kadınlara uygulanacak slim face ameliyatında 3 – 4 farklı işlem yapılmaktadır. Yanak bölgesinden yağlar alınır ve bu alınan yağlar çene ve elmacığa transfer edilir.

Gıdı bölgesi ve çene altına lazer lipoliz yapılır. Böylelikle hem çene hattı ve gıdı bölgesinin daha gergin, daha sıkı olması hedeflenir. Hastada göz altından çene altına kadar olan bölgesi yapmış olduğumuz slim face ameliyatı ile incelmiş olur.