Piezo Burun Estetiği

Piezo Burun estetiği ameliyatı en çok tercih edilen estetik işlemlerden biridir. Ancak teknolojik gelişmelerle beraber burun estetiği ameliyatı da farklı yöntemlerle uygulanabilmektedir.

Bu yöntemlerden biri şüphesiz piezo yöntemidir. Piezo yönteminde sert dokuları kesmek için ultrasonik enerji kullanılır. Bu sayede belirli frekansta titreşimleri kullanan bu yöntemle yumuşak dokuları kesmeden kemik gibi sert dokuları kesmek mümkündür.

Çoğu hasta, bir cerrahın burun estetiği sırasında kemikleri kırması gerekeceğinden korkuyor. Standart burun estetiği aletleri 100 yaşın üzerindedir ve kemiklerinizi kırmak için kelimenin tam anlamıyla bir çekiç ve keski kullanmaktadır.

Piezo yöntemiyle kemikler nazikçe şekillendirilebilir ve daha az morarma ve daha az şişme ile kesilebilir. Aynı zamanda bu yöntem sayesinde hasta iyileşme sürecini çok daha çabuk atlatmaktadır.

Piezo Burun Estetiği Fiyatları 2020

Piezo cerrahi, teknolojinin doğruluğundan ve hassasiyetinden dolayı rinoplasti cerrahisi için bir devrimdir. Geçmişte kemik kırılması her zaman kör bir biçimde yapılıyordu.

Aletler cilt altına yerleştirilir ve cerrahlar olanları asla göremezdi. Bu kemik kırıklarının istenmeyen yerlerde olmasına neden olabildiği için bir bakıma riskli bir durumdu.

Ancak piezo cerrahisi ile asimetri ve düzensizlikler hassas bir şekilde şekillendirilebilir ve ameliyat sırasında tüm kemik kesikleri görselleştirilir.

Burun estetiği ameliyatında kullanılan bu yöntemle ameliyat aynı seyirde ilerler, ancak hastanın kemiklerinin kırılması gerekiyorsa piezo yöntemi kullanılır. Bu yöntem daha az kanamaya neden olmakla beraber iyileşme süresini de kısaltmakta ve hasta için daha konforlu bir süreç yaratmaktadır. Piezo burun estetiği fiyatları 2021 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşın.