Yağ enjeksiyonu uygulaması ya da lipoenjeksiyon adı verilen bu uygulama sayesinde vücudun birçok bölgesine başarılı bir şekilde hacim kazandırılır. Günümüzde kadın erkek herkes tarafından tercih edilen liponjeksiyon uygulamaları kolay ve başarılı bir şekilde yapılmaktadır

Lipoenjeksiyon- Yağ enjeksiyonu nedir?

Lipoenjeksiyon, hacim ve dolgunluk kazandırılmak istenen bölge üzerine, yine aynı kişiden alınan yağ dokusunun özel bir teknikle enjekte edilecek forma getirildikten sonra uygun tekniklerle enjekte edildiği etkili bir uygulamadır.

Uygulama ile ne kadar yağ enjekte edileceği ancak uzmanın muayenesi ve kişinin beklentilerinin konuşulmasıyla belirlenir.

Mikro yağ enjeksiyonu nedir?

Mikro yağ enjeksiyonu uygulaması, lipoenjeksiyon uygulamasından farklıdır. Bu uygulamada elde edilen yağ çok incedir. Çok ufak bir iğne ucundan geçebilecek bu yağlar ile ufak kırışıklıklar, çizgiler yani ufak ve hızlı müdahaleler gerçekleştirilir.

Lipoenjeksiyon-yağ enjeksiyonu nasıl yapılır?

Uygulama karın bölgesi ya da popo bölgesinden, yağı parçalamadan düşük özellikteki basınçlı enjektörlerle alınan yağ dokusu işlenerek başlar. Yağ dokusunun doğru bir şekilde toplanması çok önemlidir.

Yağ enjeksiyonu genel anestezi altında olabildiği gibi lokal anestezi ile de yapılabilmektedir.

Yağ enjeksiyonunda yağın uygulandığı bölge üzerinde herhangi bir yara izi kalmaz. Enjekte edilen bölgelerde verilen yağın dozuna göre 3 ila 5 gün belli belirsiz bir şişlik görülür.

Bu şişlik 1 hafta sonra azalır ve tam sonuç 1 ay sonra elde edilir. 6 aylık süreçte bölgedeki hücreler yağ dokusundan besleneceği için yağ miktarında azalma meydana gelir. Ancak 6 ay sonraya kalan yağ dokusu ömür boyu devamlılığını azalmadan aynı oranda sürdürür.

Lipoenjeksiyon-yağ enjeksiyonu hangi bölgelere yapılabilir?

Lipoenjeksiyon uygulaması, hacim kazandırılmak istenen yüz bölgesine, gözaltlarına, yanak bölgesine, çene bölgesine yapılabildiği gibi göğüs büyütülmesinde, popo belirginleştirmede, bacaklardaki eğrilik ya da eksikliklerde ve daha birçok bölgede başarılı bir şekilde uygulanmaktadır.

Mikro yağ enjeksiyonu hangi bölgelere yapılabilir?

Mikro yağ enjeksiyonu, yüz bölgesindeki ince kırışıklıklarına, göz çevresindeki kaz ayaklarına, dudak üzerindeki barkod bölgesine yaygın bir şekilde uygulanmaktadır. Uygulama esnasında kullanılan yağ, çok ince dokulu olduğu için alınan sonuçlar mükemmeldir.

Lipoenjeksiyon-yağ enjeksiyonu kalıcılık süresi ne kadardır?

Kalıcılık uygulama esnasında kullanılan tekniğe, verilen yağ miktarına, bölgenin yağ ihtiyacına göre değişiklik göstermektedir. Ancak genel olarak enjekte edilen yağın %60’lık kısmı zamanla emilirken geriye kalan %40’lık kısmı ömür boyu kalıcılığını sürdürmektedir.